Historia

W 1972 roku, wraz z otwarciem pierwszego sklepu z upominkami i akcesoriami dla domu w Oldenburgu w Dolnej Saksonii, Joachim Hoepp położył kamień fundamentalny pod swoją wyjątkową historię sukcesu. Kluczem do tego sukcesu byli i nadal są nasi zaangażowani i zmotywowani pracownicy, którzy sprawiają, że każda wizyta w naszym sklepie jest niezapomnianym przeżyciem.

Skąd pochodzi nazwa Nanu-Nana?

Odpowiedzi na to pytanie udziela Joachim Hoepp, założyciel i właściciel firmy Nanu-Nana. Urodził się i dorastał na pięknej wyspie Langeoog na Morzu Północnym. W młodości pomagał rodzicom, którzy prowadzili sklep fotograficzny. W ciągu dnia pracował na plaży jako fotograf, a wieczorami odwiedzał modny klub przy plaży, aby fotografować bywające tam gwiazdy wraz z ich fanami. Zawsze szukał gwiazd i pięknych widoków. Pewnego dnia miał przed obiektywem znaną w latach 50-tych aktorkę i piosenkarkę, Lale Andersen i czekał na idealny moment, żeby nacisnąć przycisk wyzwalacza. Nagle znikąd padło zdanie: „Nanu-Nana, oto postać mi znana, Nanu-Nana, pstryka fotki od rana!”. Pewien turysta rozpoznał pana Hoepp’a, który sfotografował go tego dnia na plaży. Rymowanka szybko rozprzestrzeniła się po całej wyspie i od tej chwili była na ustach wszystkich.

Narodził się slogan, a pan Hoepp szybko zauważył, że fraza „Nanu-Nana, oto postać mi znana!” w mgnieniu oka zdobywa ludzkie serca.

Było więc naturalne przypomnieć sobie znajomy slogan przy zakładaniu pierwszego sklepu w 1972 roku: Nanu-Nana.